5/05/2020

5/05/2020

O nasPicante Jalapeno to blog, który powstał z miłości do dobrego jedzenia -  dobrego - w naszym subiektywnym odczuciu: gotujemy dla siebie, dla naszych bliskich i to pod nasze gusta i preferencje przygotowujemy posiłki. Zamieszczamy przepisy na blogu dla Was, Czytelników, ale nie chcielibyśmy abyście traktowali je jak sztywne zasady i ścisło trzymali się przepisów.  Chcielibyśmy zainspirować Was do tego, abyście wypróbowywali nasze przepisy i eksperymentowali z nimi, abyście adaptowali je zgodnie ze swoimi gustami smakowymi. Będziemy się starali, aby apetyczne zdjęcia Was do tego zachęcały :-)

W naszej filozofii jedzenie zajmuje bardzo ważną pozycję. Szczególnie bliska jest nam kultura kulinarna Włoch (i nie chodzi tu o zamiłowanie do past i pizzy - choć te oczywiście uwielbiamy), chodzi o celebrację chwil związanych ze spożywaniem posiłków, która jednocześnie jest połączona z prostotą ich przygotowania. Dogadzanie sobie pysznym jedzeniem nie tylko od święta, ale także (a w zasadzie przede wszystkim na co dzień ). Proste zasady jak dbałość o jakość produktów, ich świeżość, stosowanie się do sezonowości kalendarza, a przy tym odrobina kreatywności są gwarancją codziennych pyszności na naszych talerzach.

Chcielibyśmy przekonać wszystkich, że pyszne jedzenie nie jest zarezerwowane wyłącznie na szczególne dni i że aby pysznie jeść wcale nie trzeba spędzać w kuchni długich godzin na przygotowywaniu posiłków.  Z doświadczenia wiemy, że praktycznie wszyscy lubimy jeść, ale niewielu z nas lubi gotować. Kochamy jeść i spożywanie posiłków sprawia nam ogromną frajdę. Z drugiej strony (wbrew pozorom) wcale nie przepadamy jakoś szczególnie za gotowaniem (a już na pewno nie za spędzaniem całych dni w kuchni na gorączkowym przygotowywaniu wymyślnych dań!). Dlatego też propagujemy kuchnię prostą, nieskomplikowaną, przystępną dla wszystkich. Na naszym blogu znajdziecie mnóstwo modyfikacji  tradycyjnych przepisów - mamy nadzieję, że zainspirują Was one do samodzielnych eksperymentów.